fbpx

Księgowość dla lekarzy

W BR Progres zajmujemy się prowadzeniem księgowości dla lekarzy i dla branży medycznej. Zapewniamy profesjonalną i terminową obsługą dostarczonych dokumentów, faktur, kontakt z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Księgowość dla lekarzy w naszym biurze rachunkowym Wrocław to usługi dopasowane do wymagań, jakie prawo stawia przed pracownikami służby zdrowia. Oferujemy wielokierunkowe wsparcie w rozwoju Twojego biznesu i prowadzenie go zgodnie z obowiązującymi przepisami – poznaj całą naszą ofertę.

Odezwij się do nas:


  BR Progres – biuro rachunkowe dla lekarzy

  Nasze wrocławskie biuro rachunkowe oferuje prowadzenie księgowości dla lekarzy i personelu medycznego. Zebrane doświadczenie w pracy z klientami i znajomość specyfiki branży zdrowia pozwala nam całościowo przejąć obsługę wszystkich formalności dostosowanych do wybranej formy praktyki lekarskiej.

  Księgowość dla lekarzy – na czym polega?

  Praktyka lekarska wymaga prawnego zatwierdzenia działalności, którą należy dostosować do formy prowadzonych usług. Zarejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej to rozwiązanie dla lekarzy, którzy zdecydowali się świadczyć usługi indywidualnie w swoim gabinecie. Przy praktyce grupowej (usługi wykonuje więcej niż jeden lekarz) należy rozważyć założenie spółki cywilnej, jawnej lub partnerskiej. Po zarejestrowaniu działalności pozostaje wybór formy opodatkowania gabinetu lekarskiego wśród czterech dostępnych opcji:

  • skala podatkowa,
  • podatek liniowy,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • karta podatkowa.

  Na początku działalności każdy gabinet lekarski powinien zostać zgłoszony do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo przy pierwszym rozliczaniu się, lekarze świadczący usługi w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych na start – specjaliści z naszego biura rachunkowego BR Progres pomogą Ci wybrać najlepszy sposób opodatkowania i skorzystać z przysługujących programów dla nowych przedsiębiorców.

  Jaki podatek płacą lekarze i personel medyczny?

  Opodatkowanie lekarzy w Polsce zmieniło się wraz z wejściem w życie nowych przepisów podatkowych dla personelu medycznego w 2022 roku. Nowy sposób rozliczania w związku z wprowadzaniem programu Polski Ład wiąże się m.in. ze zmianą opodatkowania lekarzy na zasadach karty podatkowej, wzrostem składki zdrowotnej, a także redukcją płac. Jaki podatek płacą lekarze w Polsce?

  Od 1 stycznia 2022 roku lekarze oraz wybrani pracownicy służby zdrowia m.in. dentyści, pielęgniarki, położne czy fizjoterapeuci zgodnie z nową definicją nie są już przedstawicielami wolnego zawodu. Takie zmiany są równoznaczne z brakiem możliwości rozliczania się według karty podatkowej. Możliwość skorzystania z prostej formy opodatkowania lekarzy w 2022 roku zachowają wyłącznie osoby, które korzystały z tej metody rozliczania podatku do dnia 31 grudnia 2021 roku. Zmiany najbardziej odczują lekarze, którzy pracują w ramach kontraktu ze szpitalem lub przychodnią.

  Kolejne zmiany dotyczą podniesienia wysokości stawki zdrowotnej. Do ustalenia jej wartości od 1 stycznia 2022 roku wykorzystuje się wartość rzeczywiście osiąganego dochodu, a nie jak dotychczas – stałą opłatę ryczałtową. Większe koszty mogą odczuć także osoby fizyczne, które straciły możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podatku dochodowego. Wprowadzone zmiany mogą odbić się na średniej wysokości płac pracowników służby zdrowia, dlatego w celu uzyskania najkorzystniejszej wartości podatków dla lekarzy w Twojej profesji zapraszamy do skorzystania z pomocy biura BR Progres. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najbardziej opłacalny sposób rozliczenia prowadzonej działalności z urzędem skarbowym.

  Prowadzenie księgowości dla pracowników medycznych

  Nasze biuro rachunkowe dla lekarzy swoją opieką obejmuje także pozostałych pracowników branży medycznej – ratowników medycznych, pielęgniarki i położne, farmaceutów i dentystów, którzy decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczynają pracę na kontrakcie. Pracownicy personelu medycznego przed wyborem formy działalności są zobowiązani utworzyć niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, do którego będzie przynależał ich gabinet. Dostępne formy działalności dla personelu medycznego to:

  • jednoosobowa działalność gospodarcza,
  • spółka jawna
  • i spółka cywilna.

  Osoby niebędące lekarzami nie mogą rozpocząć działalności na zasadach spółki partnerskiej.

  Księgowość dla lekarzy – nasza oferta

  Księgowość dla lekarzy w BR Progres to usługi dostosowane do rodzaju Twojej działalności i prowadzonej praktyki. Nasi specjaliści to doświadczeni doradcy, którzy na początku zawodowej drogi wskażą korzystne formy utworzenia oraz opodatkowania działalności i zadbają o załatwienie wszystkich formalności w Twoim imieniu. W dalszym etapie współpracy zajmujemy się rzetelnym prowadzeniem niezbędnej dokumentacji, w tym ksiąg rachunkowych oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Oferujemy wygodne prowadzenie ewidencji podatkowych, rozliczamy działalność z podatku VAT i zajmujemy się składaniem niezbędnych deklaracji w imieniu naszych klientów.

  Dostarczamy raporty finansowe, sprawozdania i na bieżąco informujemy o przychodach, kosztach oraz zobowiązaniach podatkowych. Zajmujemy się również wielokierunkową obsługą kadr i płac dla Twojego biznesu. Wyróżnia nas terminowość i znajomość specyfiki branży medycznej, dlatego zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie prowadzonej działalności.

  Księgowość dla lekarzy we Wrocławiu

  W BR Progres możesz liczyć na wsparcie profesjonalistów, którzy znają specyfikę branży i indywidualnie podchodzą do potrzeb oraz wymagań każdej formy praktyki lekarskiej. Pomagamy w utworzeniu działalności i oferujemy najkorzystniejsze warunki rozliczenia.

  Jesteśmy biurem rachunkowym z Wrocławia, ale oferujemy wsparcie działalności i księgowości lekarzy z całej Polski. Zapewniamy różne formy kontaktu – od spotkań online po dojazd do miejsca uzgodnionego z klientem. Sprawozdania, raporty finansowe oraz pozostałe dokumenty przesyłamy przez internet dzięki wykorzystaniu intuicyjnej aplikacji. Dysponujemy nowoczesnymi systemami i oprogramowaniami, które w bezpieczny sposób przechowują dane i umożliwiają zdalny obieg dokumentów, a Ty otrzymujesz dostęp do rozliczeń 24/7.

  Naszym priorytetem jest Twoje zaufanie i bezpieczeństwo powierzonych nam danych. Wszystkie oferowane usługi są objęte wysokim ubezpieczeniem OC niezależnie od formy umowy i rodzaju prowadzonej działalności. Zaufało nam wielu specjalistów i pracowników personelu medycznego – dołącz do nich i powierz swój biznes w nasze ręce.

  Oprócz prowadzenia księgowości dla lekarzy zajmujemy się również księgowością dla firm we Wrocławiu i w innych miastach — sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, a udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księgowości i innych usług świadczonych przez naszą firmę.

   

  Marcin Rojewski

  Właściciel biura

  609 575 553


  Księgowość to jego pasja, którą cały czas pielęgnuje. Buchalterem jest od 14 lat. Posiada szeroki zakres wiedzy z dziedziny podatków i finansów, specjalizuje się w księgowości spółek handlowych. Zawsze gotowy do pomocy wszystkim klientom.

  Wiesław Dzikowski

  Właściciel biura

  792 898 021


  W księgowości pracuje od 2003 roku. Od 2007 związany z dużymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prawa bilansowego i podatkowego. W pracy spokojny i opanowany. Cechuje go rzetelności co potwierdza posiadany certyfikat audytora wewnętrznego w zakresie ISO 9001.

  Joanna Rojewska

  Samodzielna księgowa


  Specjalizuje się w prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtu ewidencjonowanego. Pozytywnie nastawiona do pracy, rzetelna i gotowa do podejmowania nowych wyzwań. W kontaktach z klientem wykazuje się zrozumieniem i cierpliwością

  Beata Lichańska

  Kierownik Biura/Samodzielna Księgowa


  W zawodzie pracuje od 2005 roku, dotychczas w pełnej księgowości w firmie z branży produkcyjnej. Przez 10 lat pełniła funkcję Głównej Księgowej. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Nieobce są jej także zagadnienia z zakresu kadr i płac.

  Ewelina Binkowska

  Samodzielna księgowa


  Z księgowością związana jest od 2012roku. Zajmuje się prowadzeniem księgowości uproszczonej a także pełną księgowością. W związku z dynamicznymi zmianami przepisów dba o bieżącą aktualizację swojej wiedzy. Dąży do samorealizacji i ciągłego rozwoju, zawsze podejmując się nowych wyzwań z zaangażowaniem. Pomocna i pozytywnie nastawiona do ludzi.

  Opinie o nas:

  • Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Usługi wykonywane są rzetelnie i terminowo. Pracownicy Biura odznaczają się życzliwym podejściem do klienta oraz gotowością do rozwiązywania zgłaszanych problemów co znacznie ułatwia prowadzoną współpracę"
   Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Archiwum Serwis Sp. z o.o.
  • Magdalena Dudzic
   Z ogromną przyjemnością i z pełną odpowiedzialnością polecam Biuro Rachunkowe Progres jako godnego zaufania partnera w biznesie, który wykonuje powierzone obowiązki z najwyższą starannością. Jestem pełna uznania dla merytorycznej wiedzy, rzetelności, sumienności i terminowości, które to cechy w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta, życzliwością pracowników i zaangażowaniem we współpracę sprawiają, że poziom usług oferowanych przez Biuro jest na najwyższym poziomie. Współpracując z BR Progres mam poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wiedząc, że księgowość mojej firmy prowadzona jest należycie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja zawsze mogę liczyć na fachową poradę oraz konsultację.
   Magdalena Dudzic
   Mile Maison
  • Jakub Maciejewski
   Współpraca z Biurem BR Progres przebiega wzorowo. Cenimy sobie przede wszystkim terminowość i rzetelność wykonywanych usług. Bardzo mocno rekomendujemy firmę dla każdego, kto ceni sobie profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.
   Jakub Maciejewski
   BrainForge IT Software & Development sp. z o. o.
  • Artur Andrzejewski - właściciel
   Biuro Rachunkowe Progres Marcin Rojewski cechuje się pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy w prowadzeniu księgowości i sumienność sprawia, że zdecydowania mogę zarekomendować to biuro, jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w biznesie.
   Artur Andrzejewski - właściciel
   Armandi S.C.
  • Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Biuro wywiązało się z powierzonych zagadnień rzetelnie i terminowo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy merytorycznej, ale także biegłości w innych obszarach, które pozwoliły nam na wprowadzenie optymalnych rozwiązań. Firma w bardzo elastyczny sposób dostosowała się do naszych potrzeb i oczekiwań wynikających ze specyfiki naszej działalności. Biuro jest zawsze gotowe służyć radą i pomocą mając na względzie dobro naszej firmy.
   Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Goldenmark S.A.

  Nasze ostatnie artykuły:

  21 maja 2024
  zwolnienie vat dla zawodów medycznych

  Lekarze a VAT – zwolnienie VAT dla zawodów medycznych

  Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce podlegają obowiązkowi podatkowemu w zakresie VAT. Przepisy przewidują jednak możliwość zwolnienia z tego podatku dla niektórych rodzajów działalności. Takim prawem […]
  18 maja 2024
  kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  Przestępstwa i wykroczenia skarbowe – kary w 2024 roku

  Zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa skarbowe są zagrożone karami finansowymi. Ich wysokość zależy – między innymi – od aktualnego minimalnego wynagrodzenia o pracę. Ponieważ w 2024 […]
  30 kwietnia 2024
  ryczałt dla lekarza

  Ryczałt dla lekarza. Analizujemy tę formę opodatkowania

  Jedną z pierwszych decyzji lekarza, który ma zamiar założyć indywidualną praktykę, jest wybór formy opodatkowania. Do rozważenia ma, jak inni przedsiębiorcy, trzy opcje: zasady ogólne, podatek […]