fbpx

Księgowość spółek z o.o.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy masz już ugruntowaną firmę, oferujemy najbardziej kompleksowy zestaw usług prowadzenia księgowości spółki z o.o. dla Twoich potrzeb. Wszystkie czynności wykonywane są przez wykwalifikowanych księgowych pod nadzorem osób posiadających Certyfikat Księgowy. Odpowiednia wiedza i zaangażowanie naszego zespołu idą w parze z profesjonalizmem, dlatego mogą Państwo w pełni poświęcić czas na prowadzonej działalności oraz bieżących sprawach związanych z rozwojem własnej spółki.

Odezwij się do nas:


  Księgowość spółek z o.o. we Wrocławiu i w całej Polsce – oferta BR Progres

  W BR Progres zajmujemy się kompleksową księgowością spółek z o.o., a także spółek o innym charakterze oraz pozostałych form działalności gospodarczej. Naszych klientów wspieramy również w formalnościach związanych z przekształceniem w spółkę z o.o. podmiotu o innym charakterze lub odwrotnie – w przekształceniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w inną spółkę handlową. Pomożemy także założyć działalność od zera i przeprowadzimy przez kluczowe formalności.

  Księgowość spółki z o.o. to wymagające zadanie. Każde zdarzenie powinno być dokładnie odnotowane w dokumentacji przedsiębiorstwa. Konieczne jest także sporządzanie szczegółowych sprawozdań finansowych. Rachunkowość tego typu wymaga wiele czasu i energii, dlatego samodzielne prowadzenie księgowości w spółce z o.o. jest bardzo trudne – w przypadku większych przedsiębiorstw może okazać się to niemożliwe.

  Prowadzenie księgowości spółki z o.o. – korzyści ze zlecenia jej na zewnątrz

  Konieczność prowadzenia pełnej księgowości w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga specjalistycznej i ciągle aktualizowanej wiedzy. Złożoność rachunkowości takiej firmy sprawia, że najczęściej przedsiębiorstwa te korzystają z usług wyspecjalizowanych biur rachunkowych. Przede wszystkim daje to pewność, że księgowość spółki z o.o. jest prowadzona rzetelnie i zgodnie ze wszystkimi wymogami prawnymi, co nie tylko pozwala przedsiębiorcy skupić się na rozwoju firmy, ale też oszczędza wielu kłopotów, których można uniknąć, współpracując z zawodowcami w tej dziedzinie.

  W BR Progres prowadzimy księgowość dla spółek z o.o. we Wrocławiu i okolicach, ale współpracujemy także z podmiotami prowadzącymi działalność w całej Polsce. Ogromną część naszych usług możemy wykonać on-line, co oszczędza czas i pozwala zmniejszyć koszty obsługi.

  Atutem współpracy z naszym biurem rachunkowym jest także możliwość skorzystania obsługi kadrowo-płacowej, wsparcia w kwestiach podatkowych i prawnych, a nawet obsługi rachunków bankowych. Nasi klienci mogą liczyć na elektroniczny obieg dokumentów, co pozwala na dostęp do danych firmy z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Oferujemy także dojazd do klienta i wsparcie w bieżących kwestiach związanych z księgowością oraz posiadamy wysokie ubezpieczenie OC naszej działalności.

  Decydując się na współpracę z BR Progres, otrzymasz kompleksową usługę prowadzenia księgowości spółki z o.o.:

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (WNiP)
  • Sporządzanie dokumentów wewnętrznych (amortyzacja, składki)
  • Rozliczanie przelewów walutowych i księgowanie różnic kursowych
  • Sporządzanie i przesyłanie deklaracji podatkowych PIT, VAT oraz zeznań rocznych
  • Comiesięczna wysyłka Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK VAT)
  • Prowadzenie rozliczeń ZUS właściciela
  • Pomoc w przeniesieniu dokumentów z poprzedniego biura rachunkowego, weryfikacja ogólna dokumentacji
  • Wygodne i szybkie dostarczanie dokumentów: zdjęciem, emailem, tradycyjnie — jak wolisz.
  • Dedykowana aplikacja do wystawiania faktur sprzedaży oraz pomoc indywidualnego księgowego
  • Przesyłanie informacji o kwotach zobowiązań podatkowych i terminach na wskazany przez klienta adres mailowy
  • Gotowe podsumowanie miesiąca — gotowe zawsze na czas.
  • Pomoc w otwarciu, zawieszeniu lub zamknięciu spółki z o.o.
  • Bezpośrednie wyjaśnianie spraw z US — zdejmiemy z Ciebie obowiązek komunikacji z Urzędem Skarbowym podczas rutynowej kontroli czy audytu.
  • Pełna księgowość od 600 zł netto/miesiąc

  Możesz nam zaufać — od momentu rozpoczęcia naszej działalności jesteśmy zaangażowani w dostarczanie naszym klientom usług na najwyższym poziomie.

  Prowadzenie księgowości sp. z o.o. – pełna księgowość

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka prawa handlowego. Oznacza to, że na gruncie prawnym jest podmiotem niezależnym od powołujących ją do życia wspólników, a więc może zawierać zobowiązania i być stroną różnych czynności prawnych niezależnie od nich. Natomiast odpowiedzialność materialna wspólników jest tu ograniczona do wysokości wniesionych wkładów.

  Jaka księgowość w spółce z o.o.? Każde przedsiębiorstwo działające w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga prowadzenia pełnej księgowości — uproszczona księgowość spółki z o.o. nie jest możliwa. Oznacza to ewidencjonowanie wszystkich operacji związanych z działalnością firmy, a nie tylko księgowanie faktur sprzedażowych i kosztowych, jak to ma miejsce w przypadku księgowości uproszczonej.

  Księgowość spółek z o.o. – na czym polega?

  Cechą charakterystyczną pełnej księgowości jest m.in. wykaz aktywów i pasywów przedsiębiorstwa. Aktywa stanowią majątek firmy o określonej wartości, który wypracowała ona w wyniku swojej działalności. Dzięki nim spółka może uzyskiwać korzyści ekonomiczne.

  Pasywa natomiast oznaczają źródła pochodzenia majątku przedsiębiorstwa. Należą do nich m.in. kapitały własne, środki przekazane jednostce przez jej właścicieli oraz te, które wypracowała ona w trakcie swojej działalności gospodarczej. Są to także różnego rodzaju zobowiązania. Co istotne – suma aktywów zawsze musi być równa pasywom.

  Ile kosztuje prowadzenie księgowości spółki z o.o.?

  Koszty księgowości spółki z o.o. obejmują prowadzenie pełnej księgowości, która stanowi wymagający rodzaj dokumentacji przepływu wszystkich finansów w firmie oraz cenę dodatkowych usług świadczonych przez biuro rachunkowe. W związku z tym przedsiębiorcy, którzy wybrali tę formę działalności, muszą liczyć się z wyższymi kosztami obsługi księgowej niż w przypadku księgowości uproszczonej. Całkowity koszt prowadzenia księgowości spółki z o.o. zależy od zakresu usług wykonywanych przez księgowego.

  W BR Progres zajmujemy się prowadzeniem pełnej księgowości spółki z o.o. już od 600 złotych netto/miesiąc. Na cenę usługi wpływa m.in. liczba faktur, paragonów, rachunków czy wyciągów bankowych generowanych przez spółkę z ciągu miesiąca. Im większe jest przedsiębiorstwo i więcej osób zatrudnia, tym koszty zazwyczaj są większe.

  Nie można wypłacić pieniędzy z firmowego konta bez udokumentowanego powodu

  Każdy przedsiębiorca prowadzący spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością musi pamiętać o tym, że zarówno wypłacanie pieniędzy z firmowego konta, jak i zasilenie go środkami zewnętrznymi nie jest możliwe bez właściwej podstawy. Może nią być m.in. umowa kredytowa lub wypłata zaliczki na poczet dywidendy. Dlatego też każdy ruch na koncie przedsiębiorstwa – zarówno wpływy, jak i wypłaty – musi być ewidencjonowany w księgach rachunkowych.

  Do ważnych obowiązków należy tu także sporządzanie raportów kasowych, które pokazują aktualny stan gotówki w firmie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością różni się od zwykłej jednoosobowej działalności gospodarczej tym, że jej majątek jest odrębnym majątkiem od majątku wspólników, o czym powinni pamiętać zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy wcześniej prowadzili jednoosobową działalność gospodarczą, gdzie dysponowali swoimi pieniędzmi w dowolny sposób bez konieczności dokumentowania każdej operacji na koncie firmowym.

  Opodatkowanie spółki z o.o. – konieczne sprawozdanie finansowe

  Spółka z o.o. jest opodatkowana podatkiem CIT w wysokości 19 lub 9%. Z kolei dywidenda (wypłacana jako zysk) jest opodatkowana podatkiem PIT (19%). Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – o co chodzi i czy warto?

  W księgowości spółki z ograniczoną odpowiedzialnością istotne jest również sporządzanie sprawozdań finansowych, które składają się z wykazu aktywów i pasywów, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej. Wymagane jest także sporządzanie sprawozdania zarządu z działalności spółki, o ile będzie ono zawierało informacje dotyczące nabycia udziałów własnych. Zwykle nie jest ono konieczne w przypadku bardzo małych spółek.

  Sprawozdanie finansowe pozwala wspólnikom prześledzić wszystkie operacje finansowe spółki oraz dokładnie oszacować jej majątek i zobowiązania. Takie informacje są konieczne do sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem i podejmowania rozsądnych decyzji finansowych.

  Następnie sprawozdanie finansowe wymaga zatwierdzenia przez zgromadzenie wspólników oraz zgłoszenia do KRS, co można zrobić w formie elektronicznej. Dokumenty spółek kapitałowych są jawne, dlatego też wszystkie zgłoszone sprawozdania finansowe można bezpłatnie przeglądać w portalu eKRS.

  Zapoznaj się z naszą ofertą prowadzenia księgowości spółek we Wrocławiu i w całej Polsce, i sprawdź jakie inne formy gospodarcze obsługujemy we wrocławskim Biurze Rachunkowym Progres! Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu – udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księgowości spółki z o.o. i innych usług świadczonych przez naszą firmę.

   

  Marcin Rojewski

  Właściciel biura

  609 575 553


  Księgowość to jego pasja, którą cały czas pielęgnuje. Buchalterem jest od 14 lat. Posiada szeroki zakres wiedzy z dziedziny podatków i finansów, specjalizuje się w księgowości spółek handlowych. Zawsze gotowy do pomocy wszystkim klientom.

  Wiesław Dzikowski

  Właściciel biura

  792 898 021


  W księgowości pracuje od 2003 roku. Od 2007 związany z dużymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prawa bilansowego i podatkowego. W pracy spokojny i opanowany. Cechuje go rzetelności co potwierdza posiadany certyfikat audytora wewnętrznego w zakresie ISO 9001.

  Joanna Rojewska

  Samodzielna księgowa


  Specjalizuje się w prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtu ewidencjonowanego. Pozytywnie nastawiona do pracy, rzetelna i gotowa do podejmowania nowych wyzwań. W kontaktach z klientem wykazuje się zrozumieniem i cierpliwością

  Beata Lichańska

  Kierownik Biura/Samodzielna Księgowa


  W zawodzie pracuje od 2005 roku, dotychczas w pełnej księgowości w firmie z branży produkcyjnej. Przez 10 lat pełniła funkcję Głównej Księgowej. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Nieobce są jej także zagadnienia z zakresu kadr i płac.

  Ewelina Binkowska

  Samodzielna księgowa


  Z księgowością związana jest od 2012roku. Zajmuje się prowadzeniem księgowości uproszczonej a także pełną księgowością. W związku z dynamicznymi zmianami przepisów dba o bieżącą aktualizację swojej wiedzy. Dąży do samorealizacji i ciągłego rozwoju, zawsze podejmując się nowych wyzwań z zaangażowaniem. Pomocna i pozytywnie nastawiona do ludzi.

  Opinie o nas:

  • Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Usługi wykonywane są rzetelnie i terminowo. Pracownicy Biura odznaczają się życzliwym podejściem do klienta oraz gotowością do rozwiązywania zgłaszanych problemów co znacznie ułatwia prowadzoną współpracę"
   Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Archiwum Serwis Sp. z o.o.
  • Magdalena Dudzic
   Z ogromną przyjemnością i z pełną odpowiedzialnością polecam Biuro Rachunkowe Progres jako godnego zaufania partnera w biznesie, który wykonuje powierzone obowiązki z najwyższą starannością. Jestem pełna uznania dla merytorycznej wiedzy, rzetelności, sumienności i terminowości, które to cechy w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta, życzliwością pracowników i zaangażowaniem we współpracę sprawiają, że poziom usług oferowanych przez Biuro jest na najwyższym poziomie. Współpracując z BR Progres mam poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wiedząc, że księgowość mojej firmy prowadzona jest należycie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja zawsze mogę liczyć na fachową poradę oraz konsultację.
   Magdalena Dudzic
   Mile Maison
  • Jakub Maciejewski
   Współpraca z Biurem BR Progres przebiega wzorowo. Cenimy sobie przede wszystkim terminowość i rzetelność wykonywanych usług. Bardzo mocno rekomendujemy firmę dla każdego, kto ceni sobie profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.
   Jakub Maciejewski
   BrainForge IT Software & Development sp. z o. o.
  • Artur Andrzejewski - właściciel
   Biuro Rachunkowe Progres Marcin Rojewski cechuje się pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy w prowadzeniu księgowości i sumienność sprawia, że zdecydowania mogę zarekomendować to biuro, jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w biznesie.
   Artur Andrzejewski - właściciel
   Armandi S.C.
  • Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Biuro wywiązało się z powierzonych zagadnień rzetelnie i terminowo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy merytorycznej, ale także biegłości w innych obszarach, które pozwoliły nam na wprowadzenie optymalnych rozwiązań. Firma w bardzo elastyczny sposób dostosowała się do naszych potrzeb i oczekiwań wynikających ze specyfiki naszej działalności. Biuro jest zawsze gotowe służyć radą i pomocą mając na względzie dobro naszej firmy.
   Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Goldenmark S.A.

  Nasze ostatnie artykuły:

  21 maja 2024
  zwolnienie vat dla zawodów medycznych

  Lekarze a VAT – zwolnienie VAT dla zawodów medycznych

  Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce podlegają obowiązkowi podatkowemu w zakresie VAT. Przepisy przewidują jednak możliwość zwolnienia z tego podatku dla niektórych rodzajów działalności. Takim prawem […]
  18 maja 2024
  kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  Przestępstwa i wykroczenia skarbowe – kary w 2024 roku

  Zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa skarbowe są zagrożone karami finansowymi. Ich wysokość zależy – między innymi – od aktualnego minimalnego wynagrodzenia o pracę. Ponieważ w 2024 […]
  30 kwietnia 2024
  ryczałt dla lekarza

  Ryczałt dla lekarza. Analizujemy tę formę opodatkowania

  Jedną z pierwszych decyzji lekarza, który ma zamiar założyć indywidualną praktykę, jest wybór formy opodatkowania. Do rozważenia ma, jak inni przedsiębiorcy, trzy opcje: zasady ogólne, podatek […]