fbpx

Księgowość sklepu internetowego (e-commerce)

E-commerce to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Z roku na rok powstaje coraz więcej e-sklepów, a konsumenci coraz chętniej robią zakupy online. Specyfika tej działalności wymaga jednak odpowiedniego dostosowania usług księgowych sklepu internetowego. Niezbędny jest dostęp do narzędzi online, wdrożenie internetowego obiegu dokumentów i programów automatyzujących powtarzalne czynności, takie jak wystawianie faktur.

Księgowość w sklepie internetowym to skomplikowane zadanie, wymagające skrupulatności i dynamiki działania. BR Progres to wykwalifikowane biuro rachunkowe dla sklepów internetowych, które posiada duże doświadczenie w prowadzeniu księgowości e-commerce’ów, zarówno tych mniejszych, jak i tych rozbudowanych, sprzedających swoje produkty za granicę. Jesteśmy biurem rachunkowym z Wrocławia, ale współpracujemy z podmiotami z całej Polski.

Odezwij się do nas:


  Czym powinna charakteryzować się księgowość dla e-commerce?

  W sklepie internetowym nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami, ponieważ transakcje odbywają się online. Stąd także księgowość dla e-commerce powinna być dopasowana do tego typu działalności gospodarczej i przebiegać – przynajmniej w części – zdalnie.

  Przedsiębiorcy prowadzący swój biznes w internecie zwykle nie pracują osiem godzin na dobę. Z jednej strony muszą odebrać towary od dostawców, a z drugiej obsłużyć napływające przez całą dobę zamówienia, które należy terminowo zrealizować. Do tego muszą być cały czas na bieżąco z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które w tej branży pojawiają się prawie każdego dnia. Tak dużo zadań do wykonania sprawia, że zajmowanie się ogromną ilością faktur, podatkami, obliczaniem wysokości wynagrodzeń, składek ZUS dla siebie i pracowników czy skomplikowaną sprawozdawczością, najlepiej przekazać w ręce profesjonalistów. Zatem optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów internetowych jest nowoczesna księgowość internetowa.

  Księgowość e-commerce – wygoda i dostęp do nowoczesnych aplikacji

  Jedną ze specjalizacji naszego biura jest obsługa przedsiębiorstw z branży IT oraz firm działających online. Podstawą jest zwykle księgowość przez internet. Klienci mogą jednak zawsze liczyć także na bezpośrednią pomoc księgowego, który służy swoją wiedzą w dziedzinie księgowości. Łatwo i szybko mogą się z nim skontaktować nie tylko osobiście, ale również poprzez e-mail czy WhatsApp.

  Wygoda i oszczędność czasu – to główne zalety naszych internetowych usług księgowych sklepu internetowego, dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców prowadzących działalność e-commerce. Wiemy, jak ważna w e-commerce jest błyskawiczna komunikacja i sprawny, zautomatyzowany gdy to tylko możliwe, obieg dokumentów. Stanowią one doskonałą alternatywę dla dość czasochłonnego dostarczania faktur w formie papierowej do biura księgowego. W dodatku naszym klientom udostępniamy specjalną intuicyjną aplikację służącą do współpracy online. Umożliwia ona przesyłanie wszelkich dokumentów na serwer naszego biura. Wystarczy tylko zalogować się na swoje konto, co można to zrobić bez wychodzenia z domu lub własnego biura - o każdej porze, z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala ona również na dostęp do ważnych dokumentów księgowych przez całą dobę z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko jest dostęp do internetu. Z pewnością te praktyczne funkcje docenią właściciele firm, dla których istotna jest pełna kontrola nad życiem przedsiębiorstwa.

  Sklep internetowy – księgowość, kadry i płace w dobrych rękach

  Kliencie naszego biura rachunkowego dla sklepu internetowego mają do dyspozycji również specjalny bezpłatny program do fakturowania, który znacznie ułatwia wystawianie faktur klientom, również cyklicznie, a także przygotowywanie przelewów. Pozwala on także na przeglądanie informacji o wyliczonych podatkach.

  Dodatkowo nasi klienci mogą liczyć na weryfikację wystawianych faktur, bieżącą informację o przychodach, kosztach oraz wysokości zobowiązań podatkowych. Specjalnie dla każdej firmy opracowujemy politykę rachunkowości, oraz plan kont dla ksiąg rachunkowych. Sporządzamy również e-sprawozdania finansowe.

  Naszym klientom oferujemy nie tylko kompleksową obsługę księgową e-commerce, ale także rozliczanie kadr i naliczanie płac.

  BR Progres – biuro rachunkowe dla sklepów internetowych. Nie tylko z Wrocławia

  Nasz zespół charakteryzuje wiedza i rzetelność — tworzą go specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze projektów księgowych różnego typu. Gwarantujemy terminowość, dokładność, transparentność działań i indywidualne podejście – zakres usług zawsze dobieramy do specyfiki i skali prowadzonej działalności.

  Jeśli szukasz profesjonalnego biura rachunkowego dla sklepu internetowego, dobrze trafiłeś. Oferujemy prowadzenie księgowości e-commerce we Wrocławiu i okolicach, a także w innych lokalizacjach w całej Polsce. Mimo że wiele procesów możemy prowadzić zdalnie i w sposób zautomatyzowany, każdy nasz klient może skontaktować się z dedykowanym opiekunem zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Możesz do nas zadzwonić, napisać wiadomość, lub skontaktować się przez popularne komunikatory, a także odwiedzić nas w naszym biurze we Wrocławiu. Oferujemy także dojazd do siedziby klienta.

  Płynnie porozumiewamy się również w języku angielskim. Aby zapewnić naszym klientom pełne bezpieczeństwo, posiadamy wysokie ubezpieczenie OC.

  Mamy spore doświadczenie w prowadzeniu księgowości dla firm we Wrocławiu i w innych miastach w Polsce. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu – udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księgowości sklepu internetowego (e-commerce) i innych usług świadczonych przez naszą firmę.

   

  Marcin Rojewski

  Właściciel biura

  609 575 553


  Księgowość to jego pasja, którą cały czas pielęgnuje. Buchalterem jest od 14 lat. Posiada szeroki zakres wiedzy z dziedziny podatków i finansów, specjalizuje się w księgowości spółek handlowych. Zawsze gotowy do pomocy wszystkim klientom.

  Wiesław Dzikowski

  Właściciel biura

  792 898 021


  W księgowości pracuje od 2003 roku. Od 2007 związany z dużymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prawa bilansowego i podatkowego. W pracy spokojny i opanowany. Cechuje go rzetelności co potwierdza posiadany certyfikat audytora wewnętrznego w zakresie ISO 9001.

  Joanna Rojewska

  Samodzielna księgowa


  Specjalizuje się w prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtu ewidencjonowanego. Pozytywnie nastawiona do pracy, rzetelna i gotowa do podejmowania nowych wyzwań. W kontaktach z klientem wykazuje się zrozumieniem i cierpliwością

  Beata Lichańska

  Kierownik Biura/Samodzielna Księgowa


  W zawodzie pracuje od 2005 roku, dotychczas w pełnej księgowości w firmie z branży produkcyjnej. Przez 10 lat pełniła funkcję Głównej Księgowej. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Nieobce są jej także zagadnienia z zakresu kadr i płac.

  Ewelina Binkowska

  Samodzielna księgowa


  Z księgowością związana jest od 2012roku. Zajmuje się prowadzeniem księgowości uproszczonej a także pełną księgowością. W związku z dynamicznymi zmianami przepisów dba o bieżącą aktualizację swojej wiedzy. Dąży do samorealizacji i ciągłego rozwoju, zawsze podejmując się nowych wyzwań z zaangażowaniem. Pomocna i pozytywnie nastawiona do ludzi.

  Opinie o nas:

  • Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Usługi wykonywane są rzetelnie i terminowo. Pracownicy Biura odznaczają się życzliwym podejściem do klienta oraz gotowością do rozwiązywania zgłaszanych problemów co znacznie ułatwia prowadzoną współpracę"
   Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Archiwum Serwis Sp. z o.o.
  • Magdalena Dudzic
   Z ogromną przyjemnością i z pełną odpowiedzialnością polecam Biuro Rachunkowe Progres jako godnego zaufania partnera w biznesie, który wykonuje powierzone obowiązki z najwyższą starannością. Jestem pełna uznania dla merytorycznej wiedzy, rzetelności, sumienności i terminowości, które to cechy w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta, życzliwością pracowników i zaangażowaniem we współpracę sprawiają, że poziom usług oferowanych przez Biuro jest na najwyższym poziomie. Współpracując z BR Progres mam poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wiedząc, że księgowość mojej firmy prowadzona jest należycie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja zawsze mogę liczyć na fachową poradę oraz konsultację.
   Magdalena Dudzic
   Mile Maison
  • Jakub Maciejewski
   Współpraca z Biurem BR Progres przebiega wzorowo. Cenimy sobie przede wszystkim terminowość i rzetelność wykonywanych usług. Bardzo mocno rekomendujemy firmę dla każdego, kto ceni sobie profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.
   Jakub Maciejewski
   BrainForge IT Software & Development sp. z o. o.
  • Artur Andrzejewski - właściciel
   Biuro Rachunkowe Progres Marcin Rojewski cechuje się pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy w prowadzeniu księgowości i sumienność sprawia, że zdecydowania mogę zarekomendować to biuro, jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w biznesie.
   Artur Andrzejewski - właściciel
   Armandi S.C.
  • Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Biuro wywiązało się z powierzonych zagadnień rzetelnie i terminowo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy merytorycznej, ale także biegłości w innych obszarach, które pozwoliły nam na wprowadzenie optymalnych rozwiązań. Firma w bardzo elastyczny sposób dostosowała się do naszych potrzeb i oczekiwań wynikających ze specyfiki naszej działalności. Biuro jest zawsze gotowe służyć radą i pomocą mając na względzie dobro naszej firmy.
   Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Goldenmark S.A.

  Nasze ostatnie artykuły:

  21 maja 2024
  zwolnienie vat dla zawodów medycznych

  Lekarze a VAT – zwolnienie VAT dla zawodów medycznych

  Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce podlegają obowiązkowi podatkowemu w zakresie VAT. Przepisy przewidują jednak możliwość zwolnienia z tego podatku dla niektórych rodzajów działalności. Takim prawem […]
  18 maja 2024
  kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  Przestępstwa i wykroczenia skarbowe – kary w 2024 roku

  Zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa skarbowe są zagrożone karami finansowymi. Ich wysokość zależy – między innymi – od aktualnego minimalnego wynagrodzenia o pracę. Ponieważ w 2024 […]
  30 kwietnia 2024
  ryczałt dla lekarza

  Ryczałt dla lekarza. Analizujemy tę formę opodatkowania

  Jedną z pierwszych decyzji lekarza, który ma zamiar założyć indywidualną praktykę, jest wybór formy opodatkowania. Do rozważenia ma, jak inni przedsiębiorcy, trzy opcje: zasady ogólne, podatek […]