fbpx

Księgowość spółki cywilnej

Utworzenie spółki cywilnej wiąże się z obowiązkiem prowadzenia księgowości, dzięki której można zyskać przydatne informacje o wydatkach i przychodach w ramach prowadzonej działalności. W biurze rachunkowym BR Progres świadczmy profesjonalną obsługę i księgowość spółki cywilnej dla klientów z całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na zasadach spółki cywilnej.

Odezwij się do nas:


  Księgowość w spółce cywilnej

  Spółka cywilna, którą tworzą osoby fizyczne, jest zobligowana do prowadzenia księgowości w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych. Ewidencjonowanie wydatków oraz dochodów daje stałą kontrolę nad operacjami finansowymi i umożliwia porównywanie różnych okresów względem płynności płatniczej. Zapisy w księdze dotyczą wyłącznie działań finansowych wspólników w ramach jednej spółki, nie uwzględnia się tutaj indywidualnych przychodów oraz rozchodów przedsiębiorców, które są pozyskiwane w inny sposób.

  Na czym polega prowadzenie księgowości spółki cywilnej?

  Księgowość spółki cywilnej może być prowadzona w formie uproszczonej i pełnej. Zapisywanie danych w księdze przychodów i rozchodów daje mniejszy obraz na temat sytuacji finansowej spółki. Opcję tę często wybierają początkujący przedsiębiorcy, głównie ze względu na mniejszy zakres obowiązków i brak wymogu prowadzenia pełnej księgowości spółki cywilnej od początku założenia biznesu. Na podstawie księgowości uproszczonej wspólnicy mogą wyciągnąć jedynie podstawowe dane dotyczące wysokości poniesionych przez firmę kosztów, uzyskanych dochodów oraz należności podatkowych.

  Pełna księgowość w spółce cywilnej

  Pełna księgowość w spółce cywilnej jest określana prawnie. Szczegółowej ewidencji podlegają przedsiębiorcy, którzy w ramach spółki uzyskali w minionym roku rozliczeniowym przychody większe lub równe 2 milionom euro. Jest jeszcze jedna sytuacja, gdy wspólnicy od początku prowadzenia działalności powinni prowadzić pełną księgowość spółki cywilnej. Jeśli co najmniej jeden z przedsiębiorców nie jest osobą fizyczną lub ma status ułomnej osoby prawnej (nie posiada osobowości prawnej, ale posiada zdolność prawną), spółka musi zrezygnować z księgowości uproszczonej.

  Wsparcie w prowadzeniu księgowości spółki cywilnej

  Dla zyskania wartościowych informacji na temat sytuacji finansowej spółki, przedsiębiorcy mogą prowadzić pełną księgowość spółki cywilnej już od początku rozpoczęcia działalności. Dopełnienie formalności, które wiążą się z tym rodzajem rachunkowości stanowi skomplikowany i czasochłonny proces. W ewidencji danych wykorzystuje się księgę główną oraz księgi pomocnicze, dziennik, inwentarz zawierający wykaz aktywów i pasywów, zestawienia obrotów oraz salda pochodzące z obu ksiąg.

  Nasi specjaliści oferują pomoc w prowadzeniu pełnej księgowości zgodnie z wymogami – prowadzimy szeroki outsourcing księgowości w spółce cywilnej. W biurze rachunkowym BR Progres możesz liczyć na stały dostęp do informacji dotyczących wszystkich etapów postępowania i wsparcie zaufanych specjalistów.

  Jak prowadzimy księgowość spółki cywilnej w BR Progres?

  W ramach powierzenia nam obsługi księgowości spółki cywilnej utrzymujemy stały wgląd do faktur wystawianych przez naszych klientów. Dysponujemy także nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym w zautomatyzowany i wygodny sposób zajmujemy się ich wystawianiem, również z uwzględnieniem cykliczności. Dbamy o opracowanie polityki rachunkowości, a także tworzymy plan kont dla ksiąg rachunkowych.

  Nasi specjaliści zajmują się prowadzeniem elektronicznych akt osobowych, przygotowują e-sprawozdania i stale są do dyspozycji naszych klientów. Zapewniamy bieżący dostęp do informacji na temat przychodów, kosztów oraz wysokości należnych podatków.

  Jaka forma opodatkowania dla spółki cywilnej?

  Spółka cywilna jako jedyna z wszystkich form wspólnego prowadzenia działalności gospodarczej oferuje cztery warianty opodatkowania:

  • skalę podatkową,
  • podatek liniowy,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • kartę podatkową.

  Korzyści outsourcingu księgowości spółki cywilnej w BR Progres

  Nasze biuro rachunkowe z Wrocławia oferuje różne formy kontaktu z klientami, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą wybrać najbardziej dogodny model współpracy. Obsługujemy klientów z całego kraju, umożliwiamy zdalny obieg dokumentów i organizujemy spotkania online lub dojeżdżamy do naszych klientów. Wszystko po to, aby współpraca mogła przebiegać jak najwygodniej! Wszystkie działania wykonujemy z dbałością o prawidłowy przebieg procesu ewidencyjnego, a dla zapewnienia bezpieczeństwa przy korzystaniu z naszych usług oferujemy ochronę w formie wysokiego ubezpieczenia OC władz spółki. Jeśli pojawi się taka potrzeba, reprezentujemy przedstawicieli działalności w urzędach w zakresie udzielonego nam pełnomocnictwa i dojeżdżamy do naszych klientów.

  Od momentu rozpoczęcia naszej działalności jesteśmy zaangażowani w dostarczanie naszym klientom usług na najwyższym poziomie. Wiemy, że każda spółka jest inna i nie możemy zaoferować jednego rozwiązania dla wszystkich. Musimy zrozumieć specyficzne potrzeby każdego przedsiębiorcy i znaleźć dla najlepsze rozwiązanie, dopasowane do wymagań każdego z naszych klientów.

  Zapoznaj się z naszą ofertą prowadzenia księgowości spółek we Wrocławiu i w całej Polsce, i sprawdź jakie inne formy gospodarcze obsługujemy w Biurze Rachunkowym Progres! Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu – udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księgowości spółki cywilnej i innych usług świadczonych przez naszą firmę.

   

  Marcin Rojewski

  Właściciel biura

  609 575 553


  Wiesław Dzikowski

  Właściciel biura

  792 898 021


  Kamila Stranzke-Halusiak

  Specjalista ds. kadr i płac


  Magdalena Rojewska

  Samodzielna księgowa


  Opinie o nas:

  • Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Usługi wykonywane są rzetelnie i terminowo. Pracownicy Biura odznaczają się życzliwym podejściem do klienta oraz gotowością do rozwiązywania zgłaszanych problemów co znacznie ułatwia prowadzoną współpracę"
   Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Archiwum Serwis Sp. z o.o.
  • Magdalena Dudzic
   Z ogromną przyjemnością i z pełną odpowiedzialnością polecam Biuro Rachunkowe Progres jako godnego zaufania partnera w biznesie, który wykonuje powierzone obowiązki z najwyższą starannością. Jestem pełna uznania dla merytorycznej wiedzy, rzetelności, sumienności i terminowości, które to cechy w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta, życzliwością pracowników i zaangażowaniem we współpracę sprawiają, że poziom usług oferowanych przez Biuro jest na najwyższym poziomie. Współpracując z BR Progres mam poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wiedząc, że księgowość mojej firmy prowadzona jest należycie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja zawsze mogę liczyć na fachową poradę oraz konsultację.
   Magdalena Dudzic
   Mile Maison
  • Jakub Maciejewski
   Współpraca z Biurem BR Progres przebiega wzorowo. Cenimy sobie przede wszystkim terminowość i rzetelność wykonywanych usług. Bardzo mocno rekomendujemy firmę dla każdego, kto ceni sobie profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.
   Jakub Maciejewski
   BrainForge IT Software & Development sp. z o. o.
  • Artur Andrzejewski - właściciel
   Biuro Rachunkowe Progres Marcin Rojewski cechuje się pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy w prowadzeniu księgowości i sumienność sprawia, że zdecydowania mogę zarekomendować to biuro, jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w biznesie.
   Artur Andrzejewski - właściciel
   Armandi S.C.
  • Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Biuro wywiązało się z powierzonych zagadnień rzetelnie i terminowo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy merytorycznej, ale także biegłości w innych obszarach, które pozwoliły nam na wprowadzenie optymalnych rozwiązań. Firma w bardzo elastyczny sposób dostosowała się do naszych potrzeb i oczekiwań wynikających ze specyfiki naszej działalności. Biuro jest zawsze gotowe służyć radą i pomocą mając na względzie dobro naszej firmy.
   Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Goldenmark S.A.

  Nasze ostatnie artykuły:

  23 maja 2023
  Likwidacja spółki z o.o. z ograniczoną odpowiedzialnością - poradnik krok po kroku

  Likwidacja spółki z o.o. – poradnik dla przedsiębiorców krok po kroku

  Zdarza się, że działalność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez dłuższy czas nie przynosi zadowalających dochodów lub jej wspólnicy mają już zupełnie inne pomysły biznesowe. Wówczas konieczna […]
  12 maja 2023
  Rozszerzenie działalności gospodarczej

  Rozszerzenie działalności gospodarczej – kiedy jest możliwe i jak zmienia się sytuacja płatnika VAT?

  Wielu przedsiębiorców prowadząc swoją działalność, zastanawia się nad jej rozszerzeniem, zwłaszcza gdy przynosi ona coraz większe dochody i ma duży potencjał rozwojowy. Warto wiedzieć, jak to […]
  25 kwietnia 2023
  Faktura z datą wsteczną

  Faktura z datą wsteczną – o czym warto wiedzieć?

  Wielu przedsiębiorców ma wątpliwości co do tego, jak długo po sprzedaży towaru lub wykonaniu usługi można wystawić fakturę VAT. Okazuje się, że zgodnie z aktualnymi przepisami […]