fbpx

Księgowość spółki cywilnej

Utworzenie spółki cywilnej wiąże się z obowiązkiem prowadzenia księgowości, dzięki której można zyskać przydatne informacje o wydatkach i przychodach w ramach prowadzonej działalności. W biurze rachunkowym BR Progres świadczmy profesjonalną obsługę i księgowość spółki cywilnej dla klientów z całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na zasadach spółki cywilnej.

Odezwij się do nas:


  Księgowość w spółce cywilnej

  Spółka cywilna, którą tworzą osoby fizyczne, jest zobligowana do prowadzenia księgowości w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych. Ewidencjonowanie wydatków oraz dochodów daje stałą kontrolę nad operacjami finansowymi i umożliwia porównywanie różnych okresów względem płynności płatniczej. Zapisy w księdze dotyczą wyłącznie działań finansowych wspólników w ramach jednej spółki, nie uwzględnia się tutaj indywidualnych przychodów oraz rozchodów przedsiębiorców, które są pozyskiwane w inny sposób.

  Na czym polega prowadzenie księgowości spółki cywilnej?

  Księgowość spółki cywilnej może być prowadzona w formie uproszczonej i pełnej. Zapisywanie danych w księdze przychodów i rozchodów daje mniejszy obraz na temat sytuacji finansowej spółki. Opcję tę często wybierają początkujący przedsiębiorcy, głównie ze względu na mniejszy zakres obowiązków i brak wymogu prowadzenia pełnej księgowości spółki cywilnej od początku założenia biznesu. Na podstawie księgowości uproszczonej wspólnicy mogą wyciągnąć jedynie podstawowe dane dotyczące wysokości poniesionych przez firmę kosztów, uzyskanych dochodów oraz należności podatkowych.

  Pełna księgowość w spółce cywilnej

  Pełna księgowość w spółce cywilnej jest określana prawnie. Szczegółowej ewidencji podlegają przedsiębiorcy, którzy w ramach spółki uzyskali w minionym roku rozliczeniowym przychody większe lub równe 2 milionom euro. Jest jeszcze jedna sytuacja, gdy wspólnicy od początku prowadzenia działalności powinni prowadzić pełną księgowość spółki cywilnej. Jeśli co najmniej jeden z przedsiębiorców nie jest osobą fizyczną lub ma status ułomnej osoby prawnej (nie posiada osobowości prawnej, ale posiada zdolność prawną), spółka musi zrezygnować z księgowości uproszczonej.

  Wsparcie w prowadzeniu księgowości spółki cywilnej

  Dla zyskania wartościowych informacji na temat sytuacji finansowej spółki, przedsiębiorcy mogą prowadzić pełną księgowość spółki cywilnej już od początku rozpoczęcia działalności. Dopełnienie formalności, które wiążą się z tym rodzajem rachunkowości stanowi skomplikowany i czasochłonny proces. W ewidencji danych wykorzystuje się księgę główną oraz księgi pomocnicze, dziennik, inwentarz zawierający wykaz aktywów i pasywów, zestawienia obrotów oraz salda pochodzące z obu ksiąg.

  Nasi specjaliści oferują pomoc w prowadzeniu pełnej księgowości zgodnie z wymogami – prowadzimy szeroki outsourcing księgowości w spółce cywilnej. W biurze rachunkowym BR Progres możesz liczyć na stały dostęp do informacji dotyczących wszystkich etapów postępowania i wsparcie zaufanych specjalistów.

  Jak prowadzimy księgowość spółki cywilnej w BR Progres?

  W ramach powierzenia nam obsługi księgowości spółki cywilnej utrzymujemy stały wgląd do faktur wystawianych przez naszych klientów. Dysponujemy także nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym w zautomatyzowany i wygodny sposób zajmujemy się ich wystawianiem, również z uwzględnieniem cykliczności. Dbamy o opracowanie polityki rachunkowości, a także tworzymy plan kont dla ksiąg rachunkowych.

  Nasi specjaliści zajmują się prowadzeniem elektronicznych akt osobowych, przygotowują e-sprawozdania i stale są do dyspozycji naszych klientów. Zapewniamy bieżący dostęp do informacji na temat przychodów, kosztów oraz wysokości należnych podatków.

  Jaka forma opodatkowania dla spółki cywilnej?

  Spółka cywilna jako jedyna z wszystkich form wspólnego prowadzenia działalności gospodarczej oferuje cztery warianty opodatkowania:

  • skalę podatkową,
  • podatek liniowy,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • kartę podatkową.

  Korzyści outsourcingu księgowości spółki cywilnej w BR Progres

  Nasze biuro rachunkowe z Wrocławia oferuje różne formy kontaktu z klientami, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą wybrać najbardziej dogodny model współpracy. Obsługujemy klientów z całego kraju, umożliwiamy zdalny obieg dokumentów i organizujemy spotkania online lub dojeżdżamy do naszych klientów. Wszystko po to, aby współpraca mogła przebiegać jak najwygodniej! Wszystkie działania wykonujemy z dbałością o prawidłowy przebieg procesu ewidencyjnego, a dla zapewnienia bezpieczeństwa przy korzystaniu z naszych usług oferujemy ochronę w formie wysokiego ubezpieczenia OC władz spółki. Jeśli pojawi się taka potrzeba, reprezentujemy przedstawicieli działalności w urzędach w zakresie udzielonego nam pełnomocnictwa i dojeżdżamy do naszych klientów.

  Od momentu rozpoczęcia naszej działalności jesteśmy zaangażowani w dostarczanie naszym klientom usług na najwyższym poziomie. Wiemy, że każda spółka jest inna i nie możemy zaoferować jednego rozwiązania dla wszystkich. Musimy zrozumieć specyficzne potrzeby każdego przedsiębiorcy i znaleźć dla najlepsze rozwiązanie, dopasowane do wymagań każdego z naszych klientów.

  Zapoznaj się z naszą ofertą prowadzenia księgowości spółek we Wrocławiu i w całej Polsce, i sprawdź jakie inne formy gospodarcze obsługujemy w Biurze Rachunkowym Progres! Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu – udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące księgowości spółki cywilnej i innych usług świadczonych przez naszą firmę.

   

  Marcin Rojewski

  Właściciel biura

  609 575 553


  Księgowość to jego pasja, którą cały czas pielęgnuje. Buchalterem jest od 14 lat. Posiada szeroki zakres wiedzy z dziedziny podatków i finansów, specjalizuje się w księgowości spółek handlowych. Zawsze gotowy do pomocy wszystkim klientom.

  Wiesław Dzikowski

  Właściciel biura

  792 898 021


  W księgowości pracuje od 2003 roku. Od 2007 związany z dużymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prawa bilansowego i podatkowego. W pracy spokojny i opanowany. Cechuje go rzetelności co potwierdza posiadany certyfikat audytora wewnętrznego w zakresie ISO 9001.

  Joanna Rojewska

  Samodzielna księgowa


  Specjalizuje się w prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtu ewidencjonowanego. Pozytywnie nastawiona do pracy, rzetelna i gotowa do podejmowania nowych wyzwań. W kontaktach z klientem wykazuje się zrozumieniem i cierpliwością

  Beata Lichańska

  Kierownik Biura/Samodzielna Księgowa


  W zawodzie pracuje od 2005 roku, dotychczas w pełnej księgowości w firmie z branży produkcyjnej. Przez 10 lat pełniła funkcję Głównej Księgowej. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Nieobce są jej także zagadnienia z zakresu kadr i płac.

  Ewelina Binkowska

  Samodzielna księgowa


  Z księgowością związana jest od 2012roku. Zajmuje się prowadzeniem księgowości uproszczonej a także pełną księgowością. W związku z dynamicznymi zmianami przepisów dba o bieżącą aktualizację swojej wiedzy. Dąży do samorealizacji i ciągłego rozwoju, zawsze podejmując się nowych wyzwań z zaangażowaniem. Pomocna i pozytywnie nastawiona do ludzi.

  Opinie o nas:

  • Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Usługi wykonywane są rzetelnie i terminowo. Pracownicy Biura odznaczają się życzliwym podejściem do klienta oraz gotowością do rozwiązywania zgłaszanych problemów co znacznie ułatwia prowadzoną współpracę"
   Sylwester Bartczak - Członek Zarządu
   Archiwum Serwis Sp. z o.o.
  • Magdalena Dudzic
   Z ogromną przyjemnością i z pełną odpowiedzialnością polecam Biuro Rachunkowe Progres jako godnego zaufania partnera w biznesie, który wykonuje powierzone obowiązki z najwyższą starannością. Jestem pełna uznania dla merytorycznej wiedzy, rzetelności, sumienności i terminowości, które to cechy w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta, życzliwością pracowników i zaangażowaniem we współpracę sprawiają, że poziom usług oferowanych przez Biuro jest na najwyższym poziomie. Współpracując z BR Progres mam poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wiedząc, że księgowość mojej firmy prowadzona jest należycie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja zawsze mogę liczyć na fachową poradę oraz konsultację.
   Magdalena Dudzic
   Mile Maison
  • Jakub Maciejewski
   Współpraca z Biurem BR Progres przebiega wzorowo. Cenimy sobie przede wszystkim terminowość i rzetelność wykonywanych usług. Bardzo mocno rekomendujemy firmę dla każdego, kto ceni sobie profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.
   Jakub Maciejewski
   BrainForge IT Software & Development sp. z o. o.
  • Artur Andrzejewski - właściciel
   Biuro Rachunkowe Progres Marcin Rojewski cechuje się pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy w prowadzeniu księgowości i sumienność sprawia, że zdecydowania mogę zarekomendować to biuro, jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w biznesie.
   Artur Andrzejewski - właściciel
   Armandi S.C.
  • Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Biuro wywiązało się z powierzonych zagadnień rzetelnie i terminowo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy merytorycznej, ale także biegłości w innych obszarach, które pozwoliły nam na wprowadzenie optymalnych rozwiązań. Firma w bardzo elastyczny sposób dostosowała się do naszych potrzeb i oczekiwań wynikających ze specyfiki naszej działalności. Biuro jest zawsze gotowe służyć radą i pomocą mając na względzie dobro naszej firmy.
   Anna Drewniak - Wiceprezes Zarządu
   Goldenmark S.A.

  Nasze ostatnie artykuły:

  21 maja 2024
  zwolnienie vat dla zawodów medycznych

  Lekarze a VAT – zwolnienie VAT dla zawodów medycznych

  Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce podlegają obowiązkowi podatkowemu w zakresie VAT. Przepisy przewidują jednak możliwość zwolnienia z tego podatku dla niektórych rodzajów działalności. Takim prawem […]
  18 maja 2024
  kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  Przestępstwa i wykroczenia skarbowe – kary w 2024 roku

  Zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa skarbowe są zagrożone karami finansowymi. Ich wysokość zależy – między innymi – od aktualnego minimalnego wynagrodzenia o pracę. Ponieważ w 2024 […]
  30 kwietnia 2024
  ryczałt dla lekarza

  Ryczałt dla lekarza. Analizujemy tę formę opodatkowania

  Jedną z pierwszych decyzji lekarza, który ma zamiar założyć indywidualną praktykę, jest wybór formy opodatkowania. Do rozważenia ma, jak inni przedsiębiorcy, trzy opcje: zasady ogólne, podatek […]